Psychoterapia

Wszyscy jesteśmy złamani, tak światło dostaje się do środka

Ernest Hemingway

Moment, w którym przychodzi Ci do głowy myśl o wizycie u psychoterapeuty, to zwykle właściwy moment. To często moment krytyczny. Moment, w którym jest tak trudno, że nie sposób tego dłużej wytrzymać, ten, w którym przestajesz rozumieć co się właściwie dzieje lub ten, w którym masz serdecznie dość życia w dotychczasowy sposób i decydujesz, że pora coś zmienić.

Mogą Ci towarzyszyć wątpliwości (“Czy to, co przeżywam jest normalne?”, “Czy przypadkiem nie wyolbrzymiam?”). Możesz mieć różne przekonania (“Inni mają prawdziwe problemy.”, “Psychoterapia nie działa.”, “Inni radzą sobie sami.”, “Lepiej pójść na kawę z przyjaciółką niż zwierzać się komuś obcemu.”). To zrozumiałe – sięganie po pomoc rzadko bywa łatwe.

Psychoterapeuta, to nie psychiatra, nie przepisuje leków, choć zdarza się, że zaleca konsultację medyczną. Psychoterapeuta to osoba, która przeszła własną psychoterapię i która poddaje swoją pracę superwizji (czyli konsultuje i omawia ją z innym specjalistą), by jak najlepiej wesprzeć Cię w Twoich trudnościach. Psychoterapeuta może, choć nie musi być psychologiem.

Psychoterapia to proces. Zwykle długotrwały, wymagający regularności i Twojego zaangażowania. Psychoterapia to metoda, której skuteczność została udowodniona naukowo.

Psychoterapia to sposób na polepszenie jakości życia, zmniejszenie poziomu cierpienia oraz na własny rozwój.

Jeśli czujesz, że życie nie sprawia Ci przyjemności, wymyka się z rąk, że nie realizujesz swojego potencjału – zapraszam Cię na konsultację.
Jeśli masz poczucie, że nie potrafisz zbudować satysfakcjonujących relacji z innymi lub te, w których jesteś, dostarczają Ci cierpienia – umów się na wizytę.

Przyjdź także wtedy, gdy: nie radzisz sobie ze stresem, straciłeś radość życia, nie potrafisz wyrażać swoich emocji lub Cię one obezwładniają, nie możesz spać, doświadczasz dolegliwości fizycznych (np. bólu brzucha, serca, głowy), a badania wykluczają ich medyczne przyczyny oraz gdy potrzebujesz wsparcia w innych, ważnych dla Ciebie problemach.